Budynek SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie. Jest to obiekt składający się części niskiej i wysokiej. Część wysoka budynku to XI kondygnacji nadziemnych o konstrukcji mieszkalnej, część niska budynku to dwie kondygnacje. Obiekt posiada wyodrębnione pomieszczenia administracyjne znajdujące się w części obejmującej m.in. hall wraz z recepcją, a także część administracyjno-usługową na I piętrze.
1. Opis dostępności wejścia do budynku.
Budynek zlokalizowany przy ulicy Bitwy pod Płowcami 63/65 posiadający dwa wejścia. Wejście od strony recepcji oraz z dziedzińca. Do pierwszego wejścia prowadzi chodnik z kostki brukowej (wejście na płasko). Drzwi przesuwne otwierają się automatyczne. Za drzwiami jest szklane przepierzenie (wiatrołap). Do drugiego wejścia prowadzi droga asfaltowa. Drzwi przeszklone otwierają się w sposób tradycyjny poprzez naciśnięcie klamki wejście z udogodnieniem dla osób poruszających się na wózkach.
2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Dla osób poruszających się na wózku, korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych dostępny jest cały obiekt sanatorium, hol i korytarze. Na holach znajdują się pochwyty umożliwiające swobodne poruszanie się po budynku. W budynku znajdują się 4 windy osobowe, 3 platformy dla niepełnosprawnych. Dwie windy osobowe oraz platformy dla niepełnosprawnych znajdujące się na głównym holu przy recepcji, pozostałe dwie windy znajdują się w północnej części budynku. Windy wyposażone są sygnalizację dźwiękową na zewnątrz i wewnątrz kabiny, głosowa informację o zatrzymaniu się kabiny na danym piętrze, dostęp do kaset przyzywowych na zewnątrz i wewnątrz kabiny dostosowany dla osoby na wózku inwalidzkim, pętlą indukcyjna w kabinie.
3. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Na parkingu sanatorium bezpośrednio za bramą wjazdową zapewnione są dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zgodnie z przepisami miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
4. Opis dostępności toalet
Na parterze przy recepcji znajduje się toaleta w pełni przystosowana do potrzeby osób z niepełnosprawnością. Na pozostałych piętrach zlokalizowane są toalety ogólnodostępne.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku można wejść z psem asystującym.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku nie można korzystać z tłumacza PJM ani online.
Raport o stanie dostępności